31.03.2018

Zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie.

29.03.2018

Świetliczanki zakończyły przygotowania do Świąt, piekąc pyszne ciasteczka. Było dużo mąki i zabawy. Co prawda na zewnątrz jeszcze wiosny nie widać, za to w naszej świetlicy można ją spotkać w każdym zakątku. Zatem pośród zajączków, kolorowych kwiatków, zielonej trawki i pięknych bazi życzymy zdrowych i ciepłych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w rodzinnej atmosferze.

29.03.2018

Uczniowie szkoły podstawowej podczas apelu przygotowanego pod kierownictwem pani Danki Węsak i pani Basi Banach przybliżyli nam tradycję Świąt Wielkanocnych, zaś po apelu zając ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pinokio" poczęstował wszystkich uczniów słodkościami.

28.03.2018

W Internacie SOSW już świątecznie. Pod czujnym okiem pani Dagmary wychowankowie przypomnieli sobie o zwyczajach świątecznych zaś ku uciesze brzucha razem upiekli wielkanocną babkę :) Wychowankowie i wychowawcy wszystkim życzą pogodnych świąt.

27.03.2018

W szkole przyszpitalnej na obu oddziałach odbył się apel z okazji zbliżających się 🐥🐥ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.🐰🐰 Część artystyczną przygotowała nauczycielka religii - p. Basia Zaremba. Uczniowie przybliżyli wszystkim tradycję świąt, wyjaśnili symbolikę produktów, znajdujących się w święconce a na koniec, na wesoło i wedle tradycji spryskali widownię wodą 😂😂 Dzięki temu mamy już za sobą lany poniedziałek ;) 💦💦💦.

26.03.2018

22 marca nasze szkolne formacje taneczne „Wenus” oraz „Tańczące Nutki”
reprezentowały Ośrodek w IX Pomorskich Spotkaniach Tanecznych w Gdyni. Celami i założeniami programowymi spotkań tanecznych były: integracja i aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych, rozbudzanie zainteresowań muzyczno-tanecznych, ujawnianie i rozwijanie zdolności tanecznych, umacnianie więzi koleżeńskich, wymiana doświadczeń i poglądów oraz przede wszystkim wspólna radość i miłość do tańca. Oba zespoły pokazały swoje umiejętności taneczn...

23.03.2018

Wychowankowie grup przedszkolnych wraz z wychowawcami wzięli udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie na Kociewską Pisankę Wielkanocną. Pisanka wykonana była w formie ażurowego jajka w kolorach herbu kociewskiego, ozdobionego kłosami zbóż, makami, stokrotkami i chabrami charakterystycznymi dla Kociewia. A w środku pisanki skrył się gryf. Wysiłek i starania przedszkolaków zostały docenione przez jury konkursowe, które przyznało nam nagrodę w kategorii „Przedszkole”. Dnia 22 marca podczas uroczystego ogłoszenia wyników...

23.03.2018

Wśrodę 21 marca zakończyliśmy szkolne rekolekcje wielkopostne. Nauki głoszone przez księdza Marcina Wawrzunkowskiego pozwoliły wszystkim głębiej przeżyć czas Wielkiego Postu i przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Oj, sie działo! Sami zobaczcie...

23.03.2018

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest corocznie 21 marca. W tym roku jego hasłem przewodnim jest "What I bring to my community" – czyli to, co osoby chore mogą wnieść do społeczności lokalnej i przestrzeni publicznej.
Data 21 marca (21.03.) symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa.
Tego dnia organizatorzy zachęcają do założenia skarpetek w różnych, wesołych kolorach. Tak było także w naszym Ośrodku. Kolorowy korowód uczniów i na...

21.03.2018

Rada Rodziców przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym pragnie powiadomić, że w dniu 28.03.2018r. w godzinach 8.30 – 15.30 w budynku Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim odbędzie się kiermasz wielkanocny, na którym oferować będziemy wypieki domowe oraz upominki wykonane przez wychowanków SOSW oraz ich rodziców.

Please reload

  • Facebook Basic Square
Archiwum wiadomości
Please reload

43828683_1245809302227181_42797366118239

FOLLOW US:

  • Google+ B&W
  • Facebook B&W
  • LinkedIn B&W

© 2023 by Funeral Home. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now