31.10.2018

Projekt edukacyjno-wychowawczy "Animaloterapia łamie bariery w komunikowaniu się dzieci z niepełnosprawnością", został sfinansowany przez Gminę Miejską Starogard Gdański i był realizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pinokio" i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Starogardzie Gdańskim . Nasz projekt rozpoczął się 9 kwietnia 2018r. Podsumowanie projektu miało miejsce 18 października 2018r.
W ramach projektu "Animaloterapia łamie bariery":
- uczniowie ze Szkoły Podstaw...

30.10.2018

Wychowankowie Internatu uczcili pamięć zmarłych. Pamiętamy o tych co odeszli.

"ŚPIESZMY SIĘ"

- ksiądz Jan Twardowski -

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko to co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego.

Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna
zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
przyc...

30.10.2018

18 października uczniowie pierwszych klas zostali pasowani przez dyrektor Ośrodka panią Marię Kłos na pełnoprawnych uczniów szkoły podstawowej.

30.10.2018

Dzień Papieski  w naszym Ośrodku

30.10.2018

19 września, grupa 70 uczniów Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami, wybrała się na wycieczkę do Wirt w ramach projektu patriotyczno- regionalnego: "Jestem Polakiem- Kociewiakiem". Uczestniczyliśmy w różnych aktywnościach projektowych, m.in.: w radosnym biegu po flagę. Wykonywaliśmy prace plastyczne o charakterze patriotycznym. Odwiedzili nas także animatorzy z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, którzy przybliżyli nam treści związane z naszym regionem- Kociewiem. Na koniec piekliśmy kiełbaski w ognisku oraz jedliśmy pysz...

22.10.2018

Poznaliśmy dziś historię Nicka, który urodził się bez rąk i nóg, a pomimo tego wszystkie trudności pokonuje bez przeszkód. " Przytul mnie" to tytuł opowieści, która pokazuje nam jak wielkie znaczenie w naszym życiu ma miłość. Nieważne czy jesteś dzieckiem, czy dorosłym musimy docenić i szanować każdy dzień. Nasz bohater pozwolił nam, witać się, bez użycia rąk, oraz przekazał nam wiele cennych wskazówek za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Na koniec napisaliśmy krótki list do bohatera, w którym wyrazilismy swoje od...

22.10.2018

Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody we wtorek, 16 października dzieci z naszego przedszkola i uczniowie klasy II i III wybrały się na wycieczkę do leśniczówki Wygoda w Suminie. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie najmłodszym dzieciom naszego Ośrodka środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz podtrzymywanie tradycji związanych ze „Świętem Pieczonego Ziemniaka”.

Zgodnie z omawianą tematyką, pan leśniczy Leszek Armatowski  zabrał nas na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci miał...

19.10.2018

Podczas wycieczki rowerowej pod opieką pani Dagmary Pokojewskiej grupa wychowanków Internatu podziwiała jesienne kociewskie krajobrazy. Złota polska jesień w obiektywie naszych wychowanków dała niepowtarzalne wrażenia. Piękne ujęcia kociewskich krajobrazów na długo pozostanie w pamięci uczestników wyprawy.

19.10.2018

11 października 2018 roku wychowankowie Internatu po raz kolejny wzięli udział w corocznym Kabaretowym Przeglądzie "Złota jesień humorem się niesie" organizowanym przez MOPS w Starogardzie Gdańskim. Grupa przedstawiła scenkę według pomysłu Ireneusza Krosnego "Egzamin" wyreżyserowaną przez Piotra Ossowskiego. Grupa pod opieką wychowawców fantastycznie bawiła się na scenie.

13.10.2018

W szkole w szpitalu odbyły się dzisiaj uroczystości z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną, co niektórzy ujawnili swoje ukryte talenty.

Please reload

  • Facebook Basic Square
Archiwum wiadomości
Please reload

43828683_1245809302227181_42797366118239

FOLLOW US:

  • Google+ B&W
  • Facebook B&W
  • LinkedIn B&W

© 2023 by Funeral Home. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now