29.11.2018

Świetlica nr I również przyłączyła się do akcji „100 lat Niepodległej”. Za pomocą ręcznie wykonanych szablonów Godła oraz mapy Polski, stworzyliśmy dwubarwne prace w kolorze biało-czerwonym. Kolejnym zadaniem wykonanym dla uczczenia naszej Ojczyzny było wykonanie mapy naszego kraju. Do tego potrzebowaliśmy symbolu polskiej przyrody, którym jest bocian.
😀19 XI rozpoczęliśmy cotygodniowy cykl pracy z masami plastycznymi. Na początek zmierzyliśmy się z masą papierową, która przysporzyła nam wiele radości i pozwolił...

29.11.2018

Wychowuj bez klapsów!

Kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: „Potrafię się zatrzymać”!

Twoje dziecko wpada w złość, histerię, krzyczy, tupie, a ty czujesz, że jeszcze kilka sekund i zaczniesz robić to samo… lub dasz mu klapsa? Z badań  Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wynika, że niemal połowa dorosłych Polaków uważa, że są sytuacje, w których można uderzyć dziecko za karę. Większość nie uważa, że klaps jest skuteczną metodą wychowawczą, ale nie wie, co można zrobić zamiast. Nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę...

27.11.2018

Dnia 23 listopada w naszej szkole odbył się kolejny koncert z cyklu Pani Muzyka Zaprasza pt ,, W 100 Lecie Niepodległości Polski”.
Na uroczystym koncercie usłyszeliśmy pieśni żołnierskie oraz patriotyczne. Wysłuchaliśmy między innymi: ,, Czerwone maki na Monte Casino” ,, O mój rozmarynie”, ,, Rozkwitały pąki białych róż” ,, Deszcz jesienny deszcz” ,, Ojczyzno ma” ,, Piechota” ,,Legiony”.
W czasie naszego koncertu nie zabrakło również współczesnych pieśni patriotycznych.
Soliści zaprezentowali się w pięknych histo...

27.11.2018

Uczniowie szkoły w szpitalu oraz w uczniowie w ośrodku przyłączyli się do szczytnej akcji z profilu Facebook "Kociewiacy dla hospicjum"
Akcja pod nazwą Aniołowo rozkręciła wyobraźnie i z zapałem realizowaliśmy pomysły na zajęciach opiekuńczych i lekcjach plastyki. Uczniowie bardzo chętnie podjęli inicjatywę tworzenia. Więcej o tej akcji przeczytacie na profilu Aniołowo.

Ciekawostka: część Aniołów wykonana jest ze szpatułek laryngologicznych- coś charakterystycznego dla miejsca w jakim się znajdujemy 😉

27.11.2018

W poniedziałek 26 listopada dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Było mnóstwo atrakcji i wiele zabaw w każdej grupie. Dużo radości i uśmiechu dostarczyła przedszkolakom Misiowa Fotobudka przygotowana przez panią Katarzynę Literską. Dzięki temu każdy przedszkolak mógł chociaż na chwilę wcielić się w rolę pluszowego misia.
Zapraszamy pozostałych uczniów naszej szkoły do skorzystania z Misiowej Fotobudki,która znajduje się na korytarzu koło przedszkola.
Więcej zdjęć niebawem...

27.11.2018

W dniach 15-31 października na terenie szkoły zbieraliśmy karmę ,koce i inne artykuły dla Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Starogardzie Gdańskim . W tym okresie uczniowie klasy I pp i IV pp piekli i sprzedawali rogale i za zarobione pieniądze zakupiliśmy karmę dla psów i kotów . W dniu 16 listopada uczniowie Szkoły Przysposabiającej do pracy zawieźli zebraną i zakupioną karmę do Schroniska za co otrzymaliśmy podziękowanie .

20.11.2018

Bądźmy dla siebie życzliwi...

Dzień Życzliwości i Pozdrowień -"Hallo World Day" to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

20.11.2018

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Konwencja o Prawach Dziecka, zwana Światową Konstytucją Praw Dziecka, została uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 r. Co warto podkreślić – inicjatorką tego dokumentu była Polska. Inspiracją dla twórców projektu była myśl Janusza Korczaka, który nawoływał do podmiotowego traktowania dziecka.
Konwencja składa się z preambuły i 54 artykułów, w których zostały spisane najważniejsze prawa, przysługujące...

20.11.2018

Każdego dnia w szkole przyszpitalnej odbywają się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze które wypełniają uczniom wolny czas do godzin wieczornych. Czas poza ławką, tablicą i książką spędzamy w różnorodny sposób. Oprócz gier komputerowych i sportowych tworzymy rozmaitą sztukę użytkową. Nauczyciele zajęć opiekuńczo-wychowawczych utrwalają fotograficznie prace uczniów dzięki czemu powstaje kronika

20.11.2018

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Starogardzie Gdańskim 19 listopada 2018r. odbyły się warsztaty metodyczne "Muzyczna koncepcja edukacji matematycznej". W tej formie doskonalenia zawodowego wzięli udział nauczyciele z naszego Ośrodka oraz z innych szkół i przedszkoli.

Please reload

  • Facebook Basic Square
Archiwum wiadomości
Please reload

43828683_1245809302227181_42797366118239

FOLLOW US:

  • Google+ B&W
  • Facebook B&W
  • LinkedIn B&W

© 2023 by Funeral Home. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now