29.01.2019

Dzisiaj uczniowie klas przysposabiających do pracy, zespołów rewalidacyjno-wychowawczych ,kl. VII i VII zespołu edukacyjno-terapeutycznego, mieli okazję przeżyć niesamowite emocje podczas koncertu edukacyjnego pt. Planeta gorących rytmów karnawałowych, na który wybraliśmy się do Filharmonii Bałtyckiej.
W programie znalazły się utwory taneczne ze starego kontynentu w połączeniu z szalonymi rytmami latynoamerykańskimi.
Królował taniec w wykonaniu uczniów gdańskiej szkoły baletowej oraz zespołu tanecznego "Rapsodia"...

24.01.2019

W niedzielę w Jabłowie uczestniczyliśmy w Rodzinnym Kolędowaniu. Czekał tam na nas smaczny posiłek, mnóstwo konkursów i atrakcji a na koniec pokaz fajerwerków, ruchomy żłobek i żywa szopka. Byliśmy tam z panią Basią katechetką.

24.01.2019

Dzisiaj odbył się apel z okazji trwających w Panamie Światowych Dni Młodzieży. Apel przygotowali katecheci : p.Basia i p. Sławek

23.01.2019

Niedawno w naszym Ośrodku odbył się „Zimowy bal karnawałowy”. Wszyscy nauczyciele dołożyli wszelkich starań, by wystrój sali wprowadził dzieci w radosny, zimowy nastrój oraz zachęcił do wesołej zabawy.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider- Mana, Batmana…nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci b...

22.01.2019

Pojawił się nowy numer gazetki pt. "Kącik rodzica".

W zakładce DLA RODZICÓW znajdziecie podstronę "gazetka dla rodziców". Znajdziecie tam Państwo również archiwalne wydania gazetek od 2014 roku. Jest to kilka stron wartościowych informacji, tworzona z myślą o rodzicach naszych wychowanków/uczniów, redagowana przez nauczycieli. Polecamy!!

O czym piszą dziś nasi nauczyciele?
1. Niedyrektywna terapia zabawowa – krótka charakterystyka.
2. DOGOTERAPIA – rys historyczny, definicja, podział, warunki, odbiorcy.
3. Wzorzec...

21.01.2019

W dniu dzisiejszym w szkole przyszpitalnej na oddziale XIIA odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Już tradycyjnie na tę okoliczność zaprosiliśmy pacjentów oddziału X którzy byli bezpośrednimi odbiorcami uczniowskich występów i zarazem najważniejszymi gośćmi. Na nasze zaproszenie przybył również ordynator oddziału XIIA, pani doktor, pielęgniarki jak też zespół terapeutyczny. W przygotowaniu scenariusza nieoceniony okazał się dla nas nasz Bajkowóz. Książki "Babcia od A do Z" oraz Dziade...

16.01.2019

Dzisiaj, w ramach realizowanego od trzech lat Programu Edukacji Czytelniczej „Książka otwiera mi świat”, wychowankowie Zespołów Rewalidacyjno-Wychowawczych i ich rodzice wzięli udział w kolejnym już wspólnym czytaniu. Tym razem czytane wiersze, bajki i opowiadania dotyczyły zimy, śniegu i mrozu. Choć krajobraz za oknem stracił swoją zimową szatę, to udało się nam wyczarować iście zimową dekorację, która jednak nie przeszkodziła w stworzeniu cieplutkiej rodzinnej atmosfery.

15.01.2019

Kochani, niedzilne  wydarzenie gdzie zatriumfowało zło w momencie kiedy tysiące ludzi oddało swoje dobre serca dla WOŚP, nie może pozostać bez echa na naszej stronie.
WYRAŻAMY GŁĘBOKIE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA BLISKIM PREZYDENTA PAWŁA ADAMOWICZA.
Łączymy się w smutnej refleksji i wierzymy, że DOBRO jest ponad złem a fundacja WOŚP z Jurkiem Owsiakiem na czele będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej.

09.01.2019

Nowy Rok przywitał nas mrozem i wprawił w nastrój karnawałowy. Z tego też powodu 9. 01. uczniowie klas I -III, I-III ZET szkoły podstawowej oraz ZRW przybyli licznie na bal zorganizowany przez Panią Zimę. Nasza gospodyni okazała się, wbrew pozorom, bardzo ciepłą osobą. Razem ze swoimi pomocnicami - Śnieżynkami przygotowała dla dzieci wiele konkursów z muzyką i słodkimi nagrodami: taniec z balonami, toczenie kul śniegowych dla Pani Zimy, pląsy z bałwankami. Zwieńczeniem balu była gra terenowa, w której dzieci wybr...

08.01.2019

Początek roku a za nami pierwsze kulturalne wydarzenie. 50 uczniów ze wszystkich klas szkoły podstawowej, ZET i ZRW obejrzało przedstawienie pt.: "Dorotka w tęczy" w Starogardzkim Centrum Kultury.
Była to adaptacja klasyki światowej literatury „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT.
Opowieść o przygodach Dorotki, która wraz z przyjaciółmi: Strachem na Wróble, Blaszanym Drwalem i Tchórzliwym Lwem wędrowała do Szmaragdowego Grodu dzieci śledziły z wielkim zainteresowaniem. P...

Please reload

  • Facebook Basic Square
Archiwum wiadomości
Please reload

43828683_1245809302227181_42797366118239

FOLLOW US:

  • Google+ B&W
  • Facebook B&W
  • LinkedIn B&W

© 2023 by Funeral Home. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now