30.03.2019

W dniach 28-29.03 odbyła się Ogólnopolska Konferencja z cyklu : "Jedynie dzieci wiedzą czego szukają..." organizowana przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 38 w Zabrzu. Odbiorcami byli dyrektorzy, kierownicy oraz nauczyciele szkół ogólnodostępnych z regionu, jak również szkół przyszpitalnych i sanatoryjnych z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały p. Roma Czapiewska - kierownik szkoły przyszpitalnej oraz Joanna Jurek - nauczyciel. I część spotkania dotyczyła holistycznego spojrzenia na dziecko chore w szkole sz...

29.03.2019

Przed nami Kwiecień. Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu.
Świętuj go z nami: świeć, edukuj i wspieraj. Każda z tych aktywności jest ważna i każda z nich poprawi jakość życia osób dotkniętych autyzmem 👥.
2 kwietnia świeć na niebiesko i okaż solidarność z osobami z autyzmem. Dodasz im w ten sposób otuchy w codziennych zmaganiach ze światem, który widzą, słyszą i czują inaczej niż my.
Ubierz się na niebiesko, załóż biżuterię, przypinkę czy inny gadżet w tym kolorze lub po prostu nałóż coś niebieskiego, co masz w domu.
...

27.03.2019

W szkole przyszpitalnej jak i w ośrodku odbyły się szkolenia przyprowadzone przez naszą koleżankę Katarzynę Puszyńską-Odebralską. Szkolenie dotyczyło zapoznania się i obsługi gry związanej z programowaniem SCOTTIE GO! Grę wykorzystuje pani Kasia na zajęciach a niebawem zagości na zajęciach opiekuńczych w szpitalu.
Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania. Jest połączeniem kartonowych klocków za pomocą, których gracze układają komendy programistyczne, oraz aplikacji która wyznacza zadania, skanuje uło...

27.03.2019

W ostatnim czasie Bajkowóz oprócz zajęć opiekuńczych zawitał do klasy na język polski. Pani Asia Jurek wykorzystała książkę do ugruntowania wiedzy na temat tworzenia tekstów użytkowych. I tak oto najdłuższa książka z bajkowozu zyskała nowy wymiar. Pomogła w tym książka "Pikotek chce być odkryty" Tomasza Samolika.
W sposób czasem zabawny ale jednak zgodny z zasadami poprawnego komponowania tekstu, najdłuższa z możliwych książka, przeniosła młodzież w świat słowa. Oglądając każdy skrawek dłuuuuugiej książki uczniow...

24.03.2019

Uczniowie szkoły w szpitalu pochodzą z różnych zakątków naszego kraju. W związku z tym postanowiliśmy tworzyć plakaty rodzinnych miast aby je  bliżej poznać. Uczniowie zainteresowani taką formą aktywności na zajęciach opiekuńczych wkładają w to sporo pracy i zaangażowania. Póki co mamy plakaty Starogardu, Inowrocławia, Gdańska i Lęborka.

24.03.2019

Pierwszego dnia wiosny na stołówce szkolnej odbyły się warsztaty dla klasy 8 i 3 gimnazjum pod hasłem: "Możesz w przyszłości zostać kucharzem".
Pod bacznym okiem młodych adeptów sztuki kulinarnej ze szkoły zawodowej uczestnicy warsztatów przygotowali pizzę, sałatkę jarzynową, rogaliki z marmoladą i sałatkę owocową.
Jesteśmy przekonani, że pasja kulinarna w niektórych sercach została rozbudzona :) Zwłaszcza po degustacji :)
Pani Beatce i Pani Karolinie gratulujemy pomysłu i wykonania!

21.03.2019

Dziś świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Wiosennie zrobiło się w szkole i za oknami. Uczniowie w klasach, w świetlicach i bibliotece tworzą wiosenne ozdoby dzięki czemu szkoła pięknie rozkwitła!

21.03.2019

Dziś obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa jest to  dzień ustanowiony z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa (ang. Down Syndrome International, DSI). W 2012 roku został natomiast objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Jego historia sięga 2005 roku, choć pierwsze obchody miały miejsce w roku 2006. Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Jest to początek kalendarzowej wiosny, symbolizujący narodziny nowego życia oraz narodziny ludzi niezwykłyc...

21.03.2019

Kolorowo i radośnie! Tak uczniowie z IV ZET witali pierwszy dzień wiosny. Nie zapomnieli również o różnorakich skarpetkach.

20.03.2019

Przywitaj jutro wiosnę nietypowo i ubierz dwie różne kolorowe skarpetki! Połączmy się tolerancją i zrozumieniem dla osób z Zespołem Downa. Róbcie zdjęcia i wstawiajcie w komentarz swoje ustrojone stopy!
Miłego wieczoru. Szukajcie skarpet 😁😂👣
Widzimy się jutro 😘😘

Please reload

  • Facebook Basic Square
Archiwum wiadomości
Please reload

43828683_1245809302227181_42797366118239

FOLLOW US:

  • Google+ B&W
  • Facebook B&W
  • LinkedIn B&W

© 2023 by Funeral Home. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now