31.10.2019

W dniu 31 października nasza grupa biblioteczna "Książka otwiera serca" odwiedziła Dom Opieki Św. Elżbiety w Starogardzie. Uczniowie składali życzenia oraz czytali poezję z okazji Dnia Seniora. W radosnej atmosferze wraz z mieszkańcami domu śpiewaliśmy piosenki. Na zakończenie zostaliśmy ugoszczeni ciepłą herbatą i słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękną recytację wierszy o jesieni.
Tekst: Monika Burnicka

30.10.2019

Uczniowie klasy Vl b byli na wycieczce w Gdańsku w Centrum Hevelianum. Uczestniczyli w wystawie Dookoła Świata i Energia - odnawialne źródła energii oraz byli w McDonald's.
Tekst i zdjęcia: Barbara Zaręba

26.10.2019

23 października na auli naszej szkoły odbyła się uroczystość, w czasie której „królowały” książki. Wzięły w niej udział dzieci z grup przedszkolnych, uczniowie klas I-IV,  zespołów edukacyjno – wychowawczych, zespołów rewalidacyjno – wychowawczych oraz klas przysposabiających do pracy. Przybyli do nas  goście – przedstawiciele Fundacji Serdecznik z Poznania z pięknym prezentem – „Bajkowozem”.  Fundacja Serdecznik realizuje od kilku lat projekt „ Oddział Bajka – Wędrująca Szpitalna Biblioteka” - dofinansowywany ze...

25.10.2019

Już niebawem nasza relacja z przyjęcia Bajkowozu który dotarł do nas z Poznania a tymczasem przedstawiamy to co piszą o nas twórcy (cudotwórcy) Oddziału Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka. Serdecznie Dziękujemy!!!!
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

W środę 23 października 77 Bajkowóz - mobilna szpitalna biblioteka zamieszkał w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Starogardzie Gdańskim. Bajkowóz powitało wspaniałe pełne życia, muzyki i baśniowych postaci przedstawienie. Już po chwili widow...

25.10.2019

Dnia 25 października uczniowie klasy II i III szkoły przysposabiającej do pracy odwiedzili w Osiedlowym Domu  Kultury wystawę pt. CZTERECH TWÓRCÓW. Jesteśmy pod dużym wrażeniem talentu artystów z DPS Rokocin i DPS LA Guardia. Wpisalismy się z gratulacjami do księgi pamiątkowej.
Tekst: Ewa Borucka.

22.10.2019

Wielkimi krokami zbliżają się obchody 10-lecia naszej szkoły przyszpitalnej! W konferencji zorganizowanej w tej okazji wezmą udział zaproszeni goście z Polski, przedstawiciele szkół partnerskich w projekcie Erasmus+ oraz nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół. Lista uczestników jest już zamknięta!
Cieszymy się bardzo, że Neurodydaktyka doktora Kaczmarzyka, Marzena Zylinska oraz nietylkopsycholog.pl zgodzili się uświetnić tę uroczystość swoją obecnością!
Impreza objęta jest patronatem Powiat starogardzki, ZF Polpharma...

21.10.2019

W dniach 14-18 października nasz Ośrodek uczestniczył w KAMPANII SPOŁECZNEJ Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIAŁEJ LASKI" JA Nie Widzę Ciebie, Ty Zobacz MNIE". Koordynatorem kampanii w Ośrodku była pani Ilona Węsierska. W ramach kampanii pani Ilona przygotowywała i realizowała lekcje, apele z prezentacjami multimedialnymi. Uczestnikami lekcji były dzieci z przedszkola, uczniowie szkoły podstawowej, szkoły przysposabiającej do pracy oraz uczniowie szkoły branżowej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na prezentacjach,...

21.10.2019

W kampanię "JA Nie Widzę Ciebie, Ty Zobacz MNIE" w ramach Międzynarodowego Dnia Białej Laski, włączyli się również uczniowie szkoły przyszpitalnej.
W akcji tej wykorzystaliśmy cenne zbiory Bajkowozu: " Czarną książkę kolorów" oraz "Oczy". Długie rozmowy na temat poznanych książek, zabawy ze zmysłem dotyku oraz nauka alfabetu Braille'a pozwoliła wczuć się w rolę osoby niewidomej. Pozostało z nami wiele refleksji i przemyśleń...
Dodatkowo na języku polskim z p. Asią Jurek uczniowie konstruowali formę listu do chłop...

20.10.2019

Klasa VIB z p. Basią przygotowała apel papieski, na którym przypomnieliśmy sobie postać Ojca Świętego Jana Pawła II i wspólnie odśpiewalismy "Barkę".

18.10.2019

Dnia 18 października uczniowie klasy II i III szkoły przysposabiajacej do pracy w ramach doskonalenia kompetencji społecznych udali się na dworzec PKP i PKS, aby nauczyć się odczytywania rozkładu jazdy pociągów i autobusów. Podczas spaceru odwiedziliśmy ciekawe miejsca w Starogardzie. Bardzo spodobał nam się mural oraz budynek dworca PKP.
Autor tekstu : Ewa Borucka

Please reload

  • Facebook Basic Square
Archiwum wiadomości
Please reload

43828683_1245809302227181_42797366118239

FOLLOW US:

  • Google+ B&W
  • Facebook B&W
  • LinkedIn B&W

© 2023 by Funeral Home. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now